Michailo Lermontovo 200-osioms gimimo metinės

2014 m. sausio 15 d. minėjome žymaus XIX a. rusų poeto Michailo Lermontovo 200-ąsias gimimo metines. Šiam talentingam rašytojui mirties dieną tebuvo 26-eri, o jo nuopelnai literatūrai didžiuliai. M. Lermontovas ne tik pratęsė romantizmo gyvavimą, bet ir davė pradžią rusiškajam romanui ir dramai, privertė pavargusius nuo romantinių poemų skaitytojus mintinai išmokti „Demoną“ ir „Mcyrį“. Rusų klasikinės literatūros istorijoje jis tragiškai vienišas, išskirtinis, atitolęs nuo tuometinių poetinių mokyklų, būrelių ir srovių, o jo likimas kupinas paslapčių, keistų pavojų ir klastos. Talentingas poetas buvo gabus viskam: grojo keliais muzikos instrumentais, puikiai piešė, daug skaitė, domėjosi įvairaus pobūdžio pranašystėmis ir ženklais, todėl rusų kalbos mokytojai pakvietė visą mokyklos bendruomenę prisijungti prie ilgalaikio projekto, skirto Michailo Lermontovo 200-osioms gimimo metinėms paminėti. Sausio 16 dieną jaunieji mokyklos teatro aktoriai, vadovaujami mokytojo eksperto Valerijaus Matiuchovo, paskelbė šio projekto pradžią, rusų kalbos mokytoja ekspertė Adel Dvorkina priminė susirinkusiems didžiojo rusų poeto svarbiausius gyvenimo ir kūrybos faktus, 6-10 klasių mokiniai skaitė M. Lermontovo eilėraščius.