Edukacinė kelionė į Etnokosmologijos muziejų

2015 m. spalio 16 dieną 3a ir 4a klasės mokiniai buvo nepakartojamoje  edukacinėje kelionėje – aplankė Etnokosmologijos muziejų ir Žalvario parką.  Ši išskirtinė, nepamirštama išvyka visiems paliko neišdildomų  įspūdžių. Mokiniai apžiūrėjo vienintelio Lietuvoje Etnokosmologijos muziejaus eksponatus, stebėjo Saulės sistemos ypatumus, planetas, mokėsi atpažinti jas unikaliame filme, kurį žiūrėjo dideliame ekrane pačiame muziejaus centre ,  prisilietė prie meteorito ir netgi sugalvojo norą,  Vėliau 176 laipteliais pakilo į patį Etnokosmologijos centro viršutinį aukštą, kuris panašus į didžiulę skraidančią lėkštę. Pro stiklines kosminio erdvėlaivio sienas mokiniai stebėjo net 6 ežerus, 3 kalvas ir beribę paslaptingą Labanoro girią. Nusileidę ir pasivaikščioję po muziejaus apylinkes, mokiniai dar kartą galėjo pasitikrinti  įgytas žinias- žiūrėdami  edukacinį filmą, apeidami visą Saulės sistemą , kuri pastatyta iš įvairaus dydžio akmenų – planetų.

Apžiūrėjus muziejaus ekspoziciją, mokinių laukė pietūs Molėtų picerijoje, o po sočių pietų – dar vieną atrakcija – Žalvario parkas. Pasitikęs  dėdė Algis, linksmino visus ištisas 5 valandas. Būtent čia vaikai patyrė daugybę nuotykių! Pasidalinę į grupes ir naudodamiesi Žalvario parko žemėlapiu , per 20 minučių mokiniai turėjo surasti paslėptus  daiktus. Beje, dėdė Algis prieš paiešką perspėjo, kad prieš keletą valandų  suaugusių žmonių  grupė iš 22 ieškomų daiktų  per 20 minučių surado tik 17. Mes radom net 21! Gerasis dėdė Algis apdovanojo Žalvario parko dovanomis visus ekskursijos dalyvius. Nuskriaustas neliko nė vienas. Vėliau mokiniai aplankė parko objektus, šeimininkas pasakojo jų įgijimo istoriją ir keliones po Lietuvą. Mokiniai dalyvavo slidžių lenktynėse, Sumo bei Bokso varžybose, perėjo pelkėtą trasą ir dalyvavo baimės faktoriuje. Visi norintys galėjo važinėtis velomobiliais, žaisti krepšinį ir stalo tenisą. O programą  vainikavo įspūdinga ir nepakartojama diskoteka bei garsus senovinės patrankos šūvis.

Taigi, visi kelionės dalyviai  linki ir jums patirti tokių pat neišdildomų įspūdžių ir būtinai  aplankyti Etnokosmologijos muziejų ir Žalvario parką.