Stažuotė Jungtinėje Karalystėje

2016 m. birželio 25 d. – liepos 1 d. Ugdymo plėtotės centras  kartu su Britų taryba organizavo stažuotę Lietuvos mokyklų vadovams  į Jungtinę Karalystę. Vilniaus Levo Karsavino mokyklos prioritetai  atitiko organizatorių numatytus atrankos kriterijus ir šalia kitų  mokyklų vadovų iš Klaipėdos, Trakų, Visagino, Vilniaus,  Grigiškių buvo atrinkta ir mūsų mokyklos l.e. direktorės pareigas  Vilmos Mikalajūnienės  paraiška.

Kartu su direktore į Jungtinę Karalystę vyko anglų kalbos mokytoja Žana Rubinštein. Stažuotės tikslas – supažindinti Lietuvos mokyklų vadovus  su Jungtinės Karalystės švietimo sistema.

Stažuotės metu Lietuvos mokyklų vadovai susipažino su Didžiosios Britanijos švietimo sistema, lankėsi Britų taryboje Londone ir keliose mokyklose (Shireland Collegiate Academy, Shireland Hall Primary Academy , Core Education Trust, Rockwood Academy,  Nene Infant School and Ramnoth Junior School). Aplankytos mokyklos  buvo labai skirtingos, tačiau bendraudami su įstaigų vadovais ir mokytojais stažuotės dalyviai išgirdo , kaip Jungtinėje Karalystėje yra sprendžiamos  daugiakalbystės problemos, kokios pagalbos sulaukia mokytojas, dirbantis su  specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais, kaip  yra taikomos IKT ugdymo procese, kaip yra užtikrinamas mokinių saugumas, kaip vyksta dalykų integracija.

Stažuotę organizavo ir kartu su Lietuvos mokyklų vadovais  programoje dalyvavo Artūras Vasiliauskas, Britų tarybos Lietuvoje direktorius, Dorota Drajewicz, Britų tarybos atstovė Londone,  Eglė Mačiulytė, Britų tarybos projektų vadybininkė, ir Rita Baškienė, Ugdymo plėtotės centro informacinių technologijų skyriaus metodininkė. Kartu vyko ir Lietuvos švietimo sistemos ypatumus Britų taryboje Londone pristatė Žydronė Žukauskaitė, Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo departamento direktorė.

Atsiliepimai (Nėra atsiliepimų )

Dar nėra atsiliepimų