Programa „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“

Nuo 2016 m. gruodžio  mėnesio Levo Karsavino mokyklos  5d klasės mokiniai ir mokytojos Loreta Brilingienė, Svetlana Žurova, Irina  Tarasova, Viktorija Jegorenko, Gražina Laurutėnienė, Tatjana Charlap, Jelena Archipova ir Marija Lučinskaja dalyvauja programos „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ veiklose. Ši programa yra bendras asociacijos „Kūrybinės jungtys“ ir Britų tarybos projektas, įgyvendinamas bendradarbiaujant su Ugdymo plėtotės centru. Programą finansuoja Britų taryba, todėl dalyvavimas Programoje mokykloms nemokamas, išskyrus dalyvavimo Programos renginiuose išlaidas.

Programos tikslas  – ieškoti būdų kaip ugdyti tyrinėjantį mąstymą ir plėsti galimybių lauką bendrojo ugdymo procese.

Programos uždaviniai:

• Didinti tarpasmeninio ryšio kokybę ir įvairovę (gebėjimą veikti drauge, įtraukiant skirtingus žmones, priimant įvairovę, kuriant autentišką, lygų santykį, atsisakant stereotipų ir etikečių kultūros).
  • Ugdyti tyrinėjantį mąstymą (gebėjimus stebėtis, klausti, reflektuoti, tyrinėti, abejoti įsitvirtinusiomis prielaidomis ir normomis).
  • Plėsti galimybių lauką (pamatyti, suvokti ir išbandyti dalyvių ir bendruomenės vidines bei išorines galimybes. “Ką išties sugebu? Kokios pasirinkimo galimybės man yra prieinamos?”).
  • Sukurti mokyklos bendruomenės nariams galimybę kartu įvardyti, tyrinėti ir kūrybiškai spręsti aktualius mokymosi iššūkius.
  • Sukurti kūrybiškai dirbančių edukatorių tinklą.
  • Stiprinti mokytojų ir kitų edukatorių įgūdžius vystyti XXI-ojo amžiaus kompetencijas (tokias kaip kritinis mąstymas, tarpasmeninių ryšių kūrimas, kūrybingumas, karjeros įgūdžiai).

Dalyvauti šioje programoje buvo atrinktos 15 šalies mokyklų. Programa bus vykdoma iki 2017 metų kovo 24 dienos.

Atsiliepimai (Nėra atsiliepimų )

Dar nėra atsiliepimų