„Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“

Mokykla vykdo „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ projektą, kurį  įgyvendina Britų taryba ir asociacija „Kūrybinės jungtys“, bendradarbiaudama su Ugdymo plėtotės centru.

Projektas yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis.

Projekto tikslas – ieškoti būdų kaip ugdyti tyrinėjantį mąstymą ir plėsti galimybių lauką bendrojo ugdymo procese.

2017-02-15 dieną vyko ketvirtoji projekto įgyvendinimo sesija, skirta dalyvaujančios 5d klasės mokiniams. Sesija vyko Nacionalinėje dailės galerijoje. Joje  dalyvavo projekto praktikė Aurelija Slapikaitė, projekto agentė Danutė Gambickaitė, menininkas Vitalijus Červiakovas, dailės mokytoja Marija Lučinskaja ir klasės vadovė Viktorija Jegorenko. Sesijos tema „Vilniaus miesto retrospektyva meno kūriniuose“. Menotyrininkė Danutė Gambickaitė pravedė mokiniams pažintinę ekskursiją apie NDG istoriją, architektūrą,  nuolat veikiančią   XX a. Lietuvos dailės ekspoziciją. Vaikai turėjo surasti meno kūrinius, kuriuose pavaizduoti Vilniaus miesto fragmentai ir  palyginti su dabartine šių vietų išvaizda.

Menininkas Vitalijus Červiakovas supažindino mokinius su  parodų  „Miesto gamta: pradedant Vilniumi“ ir „Jurgio Baltrušaičio rankraščiai“ ekspozicijomis. Vaikams įspūdį padarė galimybė iš vidaus pamatyti skruzdėlyną  ir kiekvienas pabandė įsivaizduoti,  kaip jaučiasi skruzdėlė mieste, pavyzdžiui Vilniuje? Vaikams vyko  edukacinė pamoka „Pasiūlyk savo projektą Vilniui“, kurio metu mokiniai dirbdami grupėse sugalvojo ir sumaketavo savo viziją, kaip pakeisti Vilniaus miesto  vaizdą. Pavyzdžiui, viena grupė pasiūlė „Lietuvos dailės salelę“ Bernardinų sodo parke, Vilnelės upėje.

Atsiliepimai (Nėra atsiliepimų )

Dar nėra atsiliepimų