Projektas „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“

Mokykla vykdo „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms“ projektą, kurį  įgyvendina Britų taryba ir asociacija „Kūrybinės jungtys“, bendradarbiaudama su Ugdymo plėtotės centru.
Projektas yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis.
Projekto tikslas – ieškoti būdų kaip ugdyti tyrinėjantį mąstymą ir plėsti galimybių lauką bendrojo ugdymo procese.

2017-03-03 dieną vyko šeštoji projekto įgyvendinimo sesija, skirta dalyvaujančios 5d klasės mokiniams. Sesijoje dalyvavo projekto kuratorius Justas Tertelis, projekto praktikė Aurelija Slapikaitė, klasės vadovė Viktorija Jegorenko ir mokinės mama Inga Vidzikauskyenye. Sesijos tema „Vilniečio portretas“. Sesija vyko Vilniaus senamiestyje. Sesijos pradžia buvo skirta įvykusios   sesijos refleksijai ir prasidėjo prie menininko Millo kūrinio priešais Halės turgaus Street Art nutapytą  namo sieną. Pasivaikščiojimas pagal menininko Vitalio Červiakovo  sukurtą maršrutą suteikė galimybę pamatyti  Graffiti, Street Art, piešinių ir tag’ų objektų  gausą.

Antroji sesijos dalis – pažintinė ekskursija po Šiuolaikinio meno centrą. Mokiniai susipažino su Indrės Šerpytytės darbų paroda „Patyrimo nebuvimas“ ir Patricijos Jurkšaitytės paroda „Nacionalinė portretų galerija“ – tai 12 jaunų moterų portretų serija. Šių modelių tapatybė nuslėpta, asmenybės individualumas  „ištrintas“,  jų atvaizdus skiria tik anatomija, o vienija atmosfera – renesansinės tapybos estetika ir uždarumas bei neprieinamumas, radęsis tapant šias moteris, žvelgiančias į save veidrodyje.

Trečioji sesijos dalis-edukacinis užsiėmimas ŠMC skaityklos salėje. Mokiniai atliko pratimus su projekto kuratoriumi Justu Terteliu. Projekto praktikė Aurelija Slapikaitė nufotografavo kiekvieną mokinį specialiai įrengtame kambaryje. Fotografuojamas  asmuo sėdi prieš tamsų ekraną, fotografas stovi šalia ir fotografuoja modelio atspindį ekrane. Skaitykloje buvo išspausdintos mokinių nuotraukos ir kiekvienas aprašė savo penkis geriausius charakterio bruožus ir gavo namų darbų užduotį – apibūdinti šiuolaikinio vilniečio portretą.

Atsiliepimai (Nėra atsiliepimų )

Dar nėra atsiliepimų