Vizitas į Leverano miestelį

Mokykla vykdo Erasmus + tarptautinių mokyklinių Strateginių partnerysčių “Healthy Body Healthy Mind – promoting health, fitness and well-being” projektą.  Lapkričio 2-4 dienomis Italijos miestelyje Leverano vyko projekto koordinatorių tarptautinis susitikimas – po tris atstovus iš kiekvienos šalies. Vilniaus Levo Karsavino mokyklai atstovavo: Liudmila Isajeva, mokyklos l. e. p. direktorė,  Irina Pasternak,  projekto koordinatorė, Viktorija Jegorenko, IT mokytoja, projekto dalyvė.

Susitikimo metu Italijos komanda supažindino svečius su Italijos švietimo ir ugdymo sistema, konkrečiai su mokyklos-lopšelio (Scuola dell` Infanzia), pradinės (Scuola Primaria) ir pagrindinės (Scuola Secondaria 1 Grado a indirizzo musicale) mokyklų uždaviniais ir tikslais.

Pvz.: Mokykla-lopšelį lanko vaikai nuo 3 iki 5 metukų, vaikai dėvi baltos spalvos uniformą. Nulinės grupės 6 metų vaikučiai dėvi rožinės ir mėlynos spalvos uniformas, o pradinės ir pagrindinės mokyklos mokiniai turi tamsiai mėlyną uniformą. Visos trys mokyklos turi bendrą administraciją, bet skirtingas patalpas. Pradinė ir pagrindinė mokykla turi klasių su sustiprintu muzikos mokymu, dėl to mokykloje įkurta keletas orkestrų.

Spalio 2 d. pagrindinėje mokykloje vyko garbingų svečių sutikimas, kuriame dalyvavo miesto merė, mokyklos rėmėjas +Manni spaustuvės prezidentas, mokyklos administracija, tėvų komiteto atstovai, mokiniai ir vaikų, dalyvaujančių projekte, tėvai. Po oficialios dalies koncertavo gitaristų ir smuikininkų orkestrai, pradinės mokyklos choras.

Vėliau vyko seminaras, kuriame kiekvienos šalies komanda pristatė ataskaitą apie praėjusių metų rezultatus ir ką projektas davė konkrečiai mokyklai, mokyklos bendruomenei. Projekto partneriai aptarė projekto veiklų pliusus ir minus. Taip pat buvo numatytos važiavimo į UK, Lenkiją ir Lietuvą datos.

Spalio 3 d. buvo skirta inovacinių IT integravimui į mokyklos ugdymą. IT mokytojas Mauricio supažindino svečius su Virtualios Realybės (VR) pritaikymo galimybėmis IT pamokose ir 3D modelių kūrimu, naudojant mobilųjį telefoną ir  savarankiškai sukurtus 3D akinius.

Pradinių klasių mokytoja pademonstravo pirmokų programavimo įgūdžių lavinimą su robotu Beebot.

Lopšelio auklėtiniai parodė savo meistriškumą CodeWeek renginio kontekste, kaip saugiai nueiti į mokyklą ir sugrįžti atgal į namus.

Spalio 4 d. buvo skirta pažintinėms ir edukacinėms ekskursijoms į miestelius Nardo, Liečę, Porto Cesario, kur svečiai buvo supažindinti su istoriniais ir kultūriniais paminklais, išskirtiniais vietiniais landšaftais ir Puglia regiono maisto tradicijomis bei gyvenimo būdu.

Atsiliepimai (Nėra atsiliepimų )

Dar nėra atsiliepimų