Vizitas su projekto ERASMUS+ partneriais į mokyklą Vakarų Jorkšyre, Anglijoje

2018 m. kovo 4 dieną Vilniaus Levo Karsavino mokyklos 5 asmenų grupė išskrido trumpalaikio vizito su projekto ERASMUS+ partneriais į Queenswood School  mokyklą Vakarų Jorkšyre, Anglijoje. Queenswood School mokykloje dirba malonūs ir mieli žmonės. Mes iš karto pajutome, kad mumis džiaugiasi. Tos mokyklos mokiniai mandagūs, linksmi ir draugiški.

Kiekvieną dieną mums buvo organizuojamos sportinės varžybos arba žaidėme įdomius ir mums dar nežinomus judriuosius žaidimus.Visada komandų sudėtis buvo internacionalinė. Tai padėjo greičiau mums susipažinti ir susidraudauti. Pavyzdžiui, mano komandą žaidžiant boulingą (Bowling, Leeds Road Huddersfield) sudarė lietuvė (aš), ispanas, slovėnė ir anglai.

Magna Science Adventure Centre, kurį mes kelionės metu aplankėme, yra išsidėstęs apleistame plieno liejyklos fabrike ,Templeborough  в Rotherham rajone, skirtas fizikos mokslui. Jame yra keletas interaktyvių parodų, skirtos keturioms stichijoms – Ugniai, Vandeniui, Orui, Žemei. Greta įrengta atvira žaidimų aikštelė vaikams Sci-Tek. Mums parodė įvairius fizikos ir chemijos eksperimentus. Daugelį eksponatų ir prietaisų galima buvo ( netgi reikėjo!) pačiupinėti rankomis. Ten buvo labai smagu!

Mes apsilankėme Lidse futbolo stadione Elland Road, kuris buvo klubo Leeds United namai net nuo 1919 metų. Mes dalyvavome aktyviuose žaidimuose The Zone dengtame objekte, kuriame yra galimybė užsiiminėti fitnesu ir kitomis pramogomis.

Lidso centre Paveikslų galerijoje įdomi ir plati ekspozicija, daug skulptoriaus Mura darbų. Kai kurie kūriniai tiesiog nuostabūs! Ten yra kambarys interaktyviems kūrybiniams užsiėmimams, kuriame galima patiems daryti koliažus, iš kubelių statyti architektūrinius gaminius, piešti ir pan.

Man labai patiko Morli miesto Merija. Iš pradžių aš galvojau, kad mus atvedė į Meno muziejų. Merijos pastatas išsidėstęs didingoje Rotušėje . Viduje kabo paveikslai, stovi nuostabios žymių žmonių figūros, visur mozaika, vitražai, siuvinėti daiktai. Mus džiaugsmingai priėmė, viską aprodė, papasakojo.

Royal Armouries Museum muziejuje matėme visų laikų ir tautų ginklus, parodytus kompozicijose su manekenais, kad geriau suprastume, kaip jie buvo naudojami. Kai kuriose salėse vyko kostiumuoti mini spektakliai, kuriuose aktoriai pasakojo apie tuos laikus, kurie pavaizduoti toje salėje. Laikas buvo labai įdomus ir informatyvus. Be pažinties su įvairiais istoriniais paminklais ir interjero žavesiu, specialiame kompiuteryje, kuriame įdiegta programa, atpažįstanti gyvūnų pėdsakus, galima buvo pasitikrinti, koks esi geras pėdsekys.

Mūsų programa buvo tokia turininga, kad savaitė prabėgo kaip akimirka. Kelionės metu aš tobulinau savo anglų kalbos žinias, mokiausi bendrauti su įvairių tautybių vaikais, susipažinau su Anglijos kultūra. Mes dainavome dainas, atsivežtas iš savo šalies, apsikeitėme nacionaliniais suvenyrais. Nuo pat vaikystės man patinka anglų kalba ir seniai svajojau pabuvoti Anglijoje. Esu labai dėkinga projektui ERASMUS+ , kad mano svajonė išsipildė, anglų mokyklai už šiltą priėmimą ir visiems kelionės organizatoriams.

Straipsnį parašė Jurgita Vidzikauskaitė, 6d klasės mokinė