Konkurso “Vilnius-paukščių namai” dalyvių apdovanojimų šventę

2018-04-16 d. Vilniaus Levo Karsavino mokykloje įvyko konkurso “Vilnius-paukščių namai” dalyvių apdovanojimų šventę. Vilnius – miestas kupinas gyvybės, žalumos, paukščių giesmių. Mieste ir jo priemiesčiuose gyvena apie 100 rūšių perinčių paukščių, 50 rūšių žiemoja. 1906 m. buvo pasirašyta Tarptautinė paukščių apsaugos konvencija. Visame pasaulyje skatinama supažindinti visuomenę su nykstančiais paukščiais, kelti inkilus. Šiais metais originalius, skirtingų formų inkilus paukščiams konkursui pateikė net 19 mokyklų… tokiu būdu prisidėjo prie sparnuočių populiacijos didinimo. Konkursą organizavo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyrius ir Vilniaus Levo Karsavino mokykla. Šventės dalyvių atvyko pasveikinti ir įteikti padėkas bei dovanėles konkurso organizatoriams ir mokytojams Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėja Dalia Bardauskienė, Švietimo, kultūros ir sporto departamento atstovė Loreta Lisauskienė. Savo mintimis apie gamtą ir patriotizmą pasidalys Lietuvos Respublikos Seimo narys Emanuelis Zingeris, Vilniaus krašto bajorų sąjungos vadas Kazys Mackevičius. Mokiniai deklamavo poetų eilės apie gamtą, šoko, dainavo. Padėkas ir dovanėles mokiniams įteikė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo pirmininkė, miškininkė, konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Birutė Valionytė.