Galutinis projekto Erasmus+ „Healthy Body Healthy Mind“ partnerių vizitas

Nuo spalio 8 iki 12 dienos mūsų mokykloje vyko tarptautinio projekto Erasmus + “Healthy Body Healthy Mind – promoting health,fitness and well-being” susitikimas su visais šio projekto dalyviais. Pas mus atvyko svečių iš penkių šalių ( Anglijos, Italijos, Ispanijos, Slovėnijos ir Lenkijos), 17 mokytojų ir 18 vaikų.

Spalio 8 d., pirmadienį, 10 valandą mūsų mokyklos fojė svečius su duona ir druska sutiko mokyklos folklorinis ansamblis ,,Vesnuški“ ir vadovė T. Tretjekova, mokyklos administracija, mokytojai ir mokiniai – projekto dalyviai. Vėliau aktų salėje vyko koncertas, kuriame dalyvavo kviestinis šokių ansamblis iš Vilniaus Sietuvos mokyklos (vadovė Birutė Sakalienė) ir mūsų mokyklos mokiniai parodė paruoštą muzikinę ir šokių programą.

Po pietų, 12 valandą, mokiniai svečiai ir mūsų mokyklos mokiniai, pas kuriuos apsigyveno užsieniečių vaikai lydimi mūsų mokyklos mokytojų pėškomis ėjo į M. Mažvydo nacionalinę biblioteką, kūrybinę dirbtuvę ,,Pats Sau“ į edukacinį užsiėmimą – lipdukų gamybą. Tuo metu, mokykloje, IT kabinete vyko projekto koordinatorių susirinkimas, kuriame buvo aptariami paskutiniai projekto renginiai ir apibendrintas dvejų metų darbas.

15.00 – projekto svečiai lydimi mokytojų ir mūsų mokyklos mokiniai autobusu, su anglų kalba kalbančiu gidu, vyko į dviejų valandų ekskursiją po Vilniaus miestą.

Nuo 17 valandos buvo laisvas laikas pasivaikščiojimui po Vilniaus senamiestį. Vėliau šeimos pasiėmė vaikus, o mokytojus palydėjo į viešbutį.

Spalio 9 dieną, antradienį, nuo 10 valandos iki 11.30 mokiniams ir projekto dalyviams vyko futbolo ir tinklinio sportinės varžybos. Po pietų mokiniai svečiai ir mūsų mokyklos mokiniai Smėlio arenoje žaidė tinklinį ant smėlio.

Nuo 11 valandos savivaldybėje vyko projekto koordinatorių ir dalyvių konferencija. Konferencijos dalyvius pasveikino Švietimo departamento direktorė Alina Kovalevskaja ir projekto partnerių delegacijoms įteikė atminimo suvenyrus.

Konferencijoje mūsų mokyklos 6b klasės mokinės Polina Ž. ir Dariana Z.š skaitė pranešimą, tema ,, Vitaminai mano lėkštėje“ ir ,,Mokinių regėjimo sutrikimai“ ( mokines ruošė fizikos mokytoja metodininkė Liudmila Tankeliūnienė ir technologijų mokytoja metodininkė Tatjana Charlap). Pranešimą ,,Studentų dalyvavimo Erasmus + projekte poveikis mokymosi motyvacijai“ skaitė anglų kalbos vyresnioji mokytoja Žana Rubinštein, pranešimą ,,Projekto temų integracija mokymo procese“ skaitė IT vyresnioji mokytoja Viktorija Jegorenko. Lenkų komandos koordinatorė Katažina Sopolinska pristatė projekto baigiamąją knygą projekto tinklapyje, italų komandos atstovai Daniela Kalabristo ir Valentina Martina supažindino konferencijos dalyvius su išleista topografijoje brošiūra apie sveiką maitinimąsi, kurią sumaketavo Leverano miesto vidurinės mokyklos mokiniai. Izabela Gonsales konferencijos dalyvius supažindino su nemokamo interneto priedu Kahoot. Slovėnijos komandos lyderė Božidarka Vivat papasakojo apie tai, kuo buvo reikšmingas dalyvavimas šiame projekte jos mokyklos mokiniams ir mokytojams iš Slovėnijos miesto Slovenj Gradec ir pagrindinė šio projekto kuratorė Helen Rukala iš Quenswood mokyklos apibendrino šio projekto veiklą, kuri vyko nuo 2016 m. balandžio mėn. iki 2018 m. lapkričio mėnesio.

Kviestinis lektorius iš Vilniaus ,,Visuomenės sveikatos biuro“ Rita Rukštelytė konferencijos dalyviams skaitė pranešimą ,,Mokyklos prevencinės galimybės kovai su psichoaktyviosiomis medžiagomis“ ir užsiminė apie prevencinę programą ,,Be patyčių“, kurioje aktyviai dalyvauja mūsų mokykla.

Antroje dienos pusėje visi projekto dalyviai vyko katamaranais į pažintinę ekskursiją Neries upe. Paplaukioję katamaranais, buvo ekskursija pėsčiomis į Gedimino bokštą.

 

 

Spalio 10 d., trečiadienį, projekto dalyviai lankėsi kurortiniame mieste Palangoje. Ekskursija prasidėjo pasivaikščiojimu po Tiškevičių parką, kuriame žavėjosi rožynu ir skulptūromis, esančiose Gintaro muziejaus teritorijoje. Toliau susipažino su Birutės kalno istorija, pasivaikščiojo Baltijos jūros pakrante, sužinojo Palangos tilto atsiradimo istoriją. Ekskursija baigėsi pasivaikščiojimu J. Basanavičiaus gatve bei lietuviško nacionalinio maisto degustacija.

Spalio 11 d., ketvirtadienį, projekto dalyviai vyko į pažintinę-edukacinę ekskursiją į Trakus. Ekskursijos pradžioje susipažino su Trakų miesto istorija, kuri susijusi su karaimų tautos kultūra ir istorija. Projekto dalyviai Senojoje kibininėje dalyvavo kibinų gaminimo programoje, vėliau su karštu vištienos sultiniu galėjo įsivertinti savo darbo vaisiaus-kibino skonį. Vėliau lankėsi Trakų pilyje ir žavėjosi Trakų vaizdais plaukiodami katamaranais. Grįžę iš Trakų nuo 17.00 iki 19.00 smagiai leido laiką mokyklos aktų salėje, kur vyko diskoteka.

Spalio 12 d., penktadienį, mokiniams projekto renginiai prasidėjo nuo žaidimų boulinge, prekybos ir pramogų centre Akropolis. O tuo tarpu svečių mokytojai aplankė Vilniaus architektūrinius ir religinius paminklus ir veikiančias šventyklas: Šv. Michailo ir Konstantino cerkvę, Šv. Dvasios vienuolyną, Dominikonų bažnyčią, Sinagogą. Vėliau projekto dalyviai atsisveikino su iš Lenkijos ir Anglijos atvykusiomis projekto komandomis, nes po pietų grįžo į savo šalis. Mokiniai iš Ispanijos, Slovėnijos ir Italijos antrą dienos dalį praleido ekskursijoje po Vilniaus miestą, juos lydėjo mūsų mokyklos mokinių šeimos, kuriose jie gyveno. Šių šalių mokytojai aplankė architektūrinius ir religinius paminklus ir veikiančias šventyklas: Šv. Onos Bažnyčią, Vilniaus universitetą; susipažino su Užupio rajonu ir Senamiestyje apžiūrėjo meninius darbus, Gatvės meną, grafiti kūrinius.

 

Posted in: Be kategorijos