Skaip sesija su Kuinsvudo (Queenswood School) mokyklos mokiniais

Mūsų mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte  Erasmus+ (KA229)  “Nature and Culture Explorers – understanding our European heritage”.

Lapkričio 11 dieną   6с, 6d, 7с, 7b и 8c klasių mokiniai dalyvavo skaip sesijoje su Kuinsvudo mokyklos mokiniais. Mokiniai keitėsi informacija nacionalinės augmenijos išteklių  tema.

6c klasės mokiniai Julija D., Artiom Š., Sofija R. ir Aleksandr Z. nupiešė savo sodybų piešinius, kuriuose pavaizdavo, kas auga sodybose ir paruošė apie tai trumpus pasakojimus.

6d klasės mokiniai Stela G., Adam B. ir Pavel A. pristatė piešinius ir pasakojimus apie Lietuvos miškus, apie tai, kokios rūšies medžių daugiausiai auga Lietuvos miškuose.

7c klasės mokinės Sonia Č. ir Emilija B. paruošė piešinius ir pasakojimus apie nacionalines lietuviškas daržoves ir iš jų gaminamus patiekalus.

7d klasės mokinės: Valentina V. papasakojo, kiek ir kokie medžiai auga mokyklos teritorijoje; Diana K. papasakojo, kad dar nuo pagonybės laikų Lietuvoje išliko medžių ir gėlių pavadinimų, kuriais iki šiol vadinami žmonės, tai Ąžuolas, Liepa, Eglė, Ramunė, Lelija, Rožė; Jurgita V. paruošė lietuvių liaudies pasakos ,,Eglė žalčių karalienė“ adaptuotą variantą.

Anglų mokiniai  papasakojo, kad jų mokyklos teritorijoje yra obuolių sodas. Anglijos, kaip ir mūsų šalies, nacionalinis medis yra ąžuolas, o nacionalinė gėlė – rožė, dėl šimtamečio karo tarp raudonosios ir baltosios rožės. Anglijoje, kaip ir pas mus, yra moterų vardų, pavadintų gėlių vardais: Rose, Lyli, Daisy, Violet, Iris, Ivy.