Erasmus+ projekto renginys – vizitas į Lenkiją

Mūsų mokykla dalyvauja tarptautiniame projekte Erasmus + „Nature & Culture explorers – understanding our European heritage“, kurio atstovai  dalyvavo pirmajame mobiliame projekto renginyje, kelionėje į Lenkiją. Vyko 4 mokiniai: Ernest U. (6d kl.), Denis A. (7d klasė), Aleksej K. (7c klasė), Robert S. (10a klasė) ir trys mokytojai: projekto koordinatorė Irina P., anglų kalbos mokytoja Žana R., IT mokytoja Viktorija J.

Vasario 24 dieną, 6 valandą ryto reisiniu autobusu mūsų mokyklos delegacija išvyko į Lenkiją. Į Varšuvą atvyko 14.40 ir įsikūrę viešbutyje su kitomis projekto delegacijomis nuvyko į ekskursiją aplankyti nuostabaus karališko parko Lazienki. Tai didžiulis 76 ha parkas su rūmais, įkurtas dar viduramžiais Mazovijos kunigaikščių. Sodai sudaryti iš trijų dalių: Karališkasis, Modernus ir Belvederio tipo sodas. Sodą puošia XVIII-XX a. skulptūros, paminklas F. Šopenui. Šiame parke yra vadinamieji „Rūmai ant vandens“ – neoklasikinės architektūros šedevras, kuriame šiuo metu įrengtas Architektūros muziejus. Vakare pėsčiomis vaikščiojo Paradų aikštėje prie Kultūros ir mokslo rūmų ( liaudyje vadinami Stalin gift).

Vasario 25 dieną nuo 9 valandos ryto iki 12 valandos visi projekto dalyviai lankėsi Koperniko mokslo centre. Moksliniame centre yra daugiau nei 450 interaktyvių eksponatų, kurių dėka patys lankytojai gali daryti eksperimentus. Tai vienas moderniausių technologijų muziejų Europoje.

Vėliau vyko ekskursija po senamiestį, supažindino su jo yra įdomia istorija . Per Antrąjį pasaulinį karą beveik visą senamiestį sunaikino vokiečiai. Pokario metais visa istorinė miesto dalis buvo rekonstruota. Kad Varšuva atrodytų lygiai taip, kaip buvo prieš karą, naudojo įvairius archyvinius duomenis apie istoriškai vertingus pastatus, senas nuotraukas ir paveikslus.

Po ekskursijos projekto dalyviai nuvyko į Inovroclav miestą, kuriame yra mokykla, ir mūsų lenkų projekto partnerių namai. Atvykę į Inovroclav vaikai su lenkų draugais nuvyko į šeimas, o mokytojai įsikūrė jaukiame mažame viešbutyje.

Vasario 26 d. visų projekto dalyvių diena prasidėjo anksti mokykloje, kur juos nuoširdžiai pasveikino mokiniai, mokytojai ir mokyklos administracija. Tada vaikai, projekto dalyviai, nuvyko į edukacinę pamoką: dažyti audinių maišelių ir virtuvės lentelių dekupažo. Tuo metu buvo surengtas mokytojų koordinacinis seminaras, kuriame apibendrino 5 mėnesių projekto darbo rezultatus, buvo susitarta dėl renginių, kuriuos reikia pravesti iki birželio 21 d., numatytos mobilumo datos į Turkiją ir Lietuvą, buvo paskirtas pirmosios e. knygos apie pirmųjų projekto metų veiklą įvykdymo terminas – iki birželio pabaigos.

12 val. visi projekto dalyviai miesto merijoje susitiko su Inovroclavo meru Rišardu Breiza. Projekto dalyviams buvo papasakota miesto istorija ir kurortinio miesto plėtros perspektyvos. Projekto dalyviams miesto meras padovanojo atminčiai suvenyrų. Vėliau buvo ekskursija po miestą.

Inovroclavas – miestas šiaurės Lenkijoje, Kujavijos Pamario vaivadijoje, administracinis apskrities centras, vienas geriausių Lenkijos kurortinių miestų. Jis įsikūręs prie Notec upės krantų ir garsėja savo druskos kasyklomis ir nuostabia pilimi. Inovroclav šiandien pasaulyje yra žinomas, visų pirma, kaip druskos kurortas, čia sukuriami medicininiai aerozoliai, skirti viršutinių kvėpavimo takų ir odos ligų prevencijai ir gydymui, taip pat padeda gydyti alergijas ir skydliaukės ligas, mažina kraujospūdį.

Vasario 27 d. visi projekto dalyviai lankėsi Poznanės mieste. Ekskursija prasidėjo ryte, nuostabiame Poznanės botanikos sode. Tai viešasis parkas, taip pat Adomo Mickevičiaus universiteto mokslinių tyrimų ir švietimo centras. 22 hektarų teritorijoje buvo surinkta įspūdinga 7000 augalų rūšių ir beveik visų klimato zonų veislių kolekcija. Botanikos sode yra kolekcijos: paparčių – daugiau nei 1150 rūšių, palmių ir retų Madagaskaro kaktusų rūšių. Šiltnamiuose yra unikali orchidėjų kolekcija – viena iš turtingiausių Lenkijoje. Alpinariumo plotas beveik 6000 kvadratinių metrų, kuriame yra apie 1600 įvairių rūšių augalų, atvežtų iš Karpatų kalnų. Tvenkiniai ir akvariumas su egzotiškomis žuvimis, paukščiai, vėžliai, driežai ir rupūžės yra malonūs akiai. 12 val. Centrinėje Poznanės aikštėje projekto dalyviai žavėjosi nuostabiu reginiu, miesto rotušės laikrodžiu su besibadančiais ožiukais. Vėliau visi vyko į teatralizuotą edukacinę pamoką gaminti Šventojo Martino raguolių, kurioje sužinojo apie kulinarinio šedevro kilmę ir apie tai, kad Poznanė turi savo dialektą. Visiems labai patiko užsiėmimas. Po edukacinio užsiėmimo visų laukė maloni ekskursija į centrinę senamiesčio dalį. Ir diena baigėsi vėlai sugrįžus į Inovroclavą.

Vasario 28 d. projekto dalyviai išvyko į ekskursiją, į Torūnės miestą, didžiojo lenkų mokslininko N. Koperniko gimtinę. Ekskursija prasidėjo pasivaikščiojimu po senamiestį, kuriame vyrauja gotikinė architektūra, pamatė namą, kuriame gimė ir gyveno Nikolajus Kopernikas, žavėjosi daugeliu parduotuvių, kuriose buvo įvairiausių meduolių. Projekto dalyviai dalyvavo edukaciniame meduolių gaminimo užsiėmime Meduolių muziejuje, o po to laisvalaikiu apžiūrėjo miesto lankytinas vietas: N. Koperniko paminklą, Rotušės pastatą, Šventosios Dvasios bažnyčią, XIII a. Kreivės bokštą, Torunės pilį – pirmąją riterių kryžiuočių tvirtovę Lenkijoje.

Grįžusių į Inovroclavą, projekto dalyvių laukė staigmena – atsisveikinimo diskoteka vietiniame klube. Šilta bendravimo atmosfera, puikus didžėjus ir visų dalyvių gera nuotaika padarė vakarą nepamirštamą.

Kitą rytą projekto dalyviai ruošėsi grįžti į savo šalis. Mūsų grupė išvyko iš Inovroclavo 10 valandą ryto, o atvyko į Vilnių maždaug 10 valandą vakaro, atsiveždama nuostabų įspūdį apie šiltą lenkų svetingumą ir miestų grožį, kuriuos aplankė kelionės metu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Posted in: Be kategorijos