Nepamirštama kelionė po Baltarusiją

Birželio 7 ir 8 dienomis mūsų mokyklos 5a ir 7b klasių mokiniai su klasių auklėtojomis Galina Jankovič ir Aukse Blusevičiene leidosi į kelionę po Baltarusiją.
Pirmąją išvykos dieną pabuvojome Minsko pakraštyje esančiame Karinės technikos muziejuje. Ten matėme karo laiku naudotą techniką ir gynybinius įrenginius. Vėliau vykome į išsamią kelerių valandų trukmės ekskursiją po Minską  – Baltarusijos, kaimyninės mūsų šalies, sostinę.
Antrąją kelionės dieną važiavome į  Myriaus pilies kompleksą. Tai UNESCO Pasaulio paveldo sąrašo objektas. Įspūdinga pilis, kurią 1568 m. pastatė Lietuvos dvaro maršalka Bresto seniūnas Jurgis Ivanovičius Iljiničius  , o vėliau ji atiteko Radvilų giminei.
Po to vykome į Nesvyžiaus pilies kompleksą. Jį  sudaro pilis-rūmai ir Kristaus kūno bažnyčia, kurioje yra 72 Radvilų karstai – sarkofagai. Nesvyžiui daugiau nei 400 m., iki 1939 m. priklausė Radviloms.
Paskui pasukome namų link.  Privažiavę Lydą, pamatėme pilį, kuri labai panaši į Trakų pilį. Lydos pilį pastatė Lietuvos kunigaikščio Gedimino  įsakymu . Pakeliui namo dar matėme Krėvos pilies liekanas.
Pilni įspūdžių ir geros nuotaikos grįžome į namus. Kelionės prisiminimai dar ilgai neblės mūsų atmintyje.