Žaidimas „Ar žinai kad?“

Lapkričio 16 d., šeštadienį, istorijos kabinete vyko žaidimas „Ar žinai kad?“, kuriame dalyvavo 4 komandos: trys 7c, 8c, 8d klasių mokinių komandos ir 7c bei 8d klasių tėvų ir klasių vadovų komanda, žaidimą vedė mokytoja  Irina Tarasova. Žaidimo esmė yra ta, kad  mėnesį visi dalyviai skaito tą patį populiaraus mokslo žurnalo „Ar žinių kad?“ numerį, tada sugalvoja klausimus oponentams ir taip yra žaidžiama, komandos atsakinėja į sugalvotus priešininkų klausimus.

I vietą užėmė 8C klasės komanda, 2 vietątėvų ir mokytojų komanda,
3 vietą8d klasės komanda ir 4 vietą7c klasės komanda.

Po žaidimo buvo surengtas susitikimas su įdomiais žmonėmis: dvyliktoke Jogaile ir jos tėvu, kalbančiais esperanto kalba.  Esperanto kalba Jogailė kalba nuo gimimo, kadangi jos tėvai susitiko prieš 20 metų vykusiame pasaulio esperanto kongrese Lietuvoje ir susituokė. Šeima tarpusavyje kalba esperanto kalba, mergaitė mokosi lietuvių mokykloje,  mokykloje mokosi anglų kalbos ir antrosios užsienio kalbos – rusų ir dar korėjiečių, nes jos tėvas yra korėjietis. Todėl mergina kalba penkiomis kalbomis. Svečiai teigė, kad esperanto kalbos mokytis yra gana paprasta, joje yra 16 pagrindinių žodžių formavimo taisyklių, o kalbą galima išmokti naudojantis internetinėmis programomis ir šia kalba bendrauti galima su žmonėmis iš viso pasaulio.