Globalaus švietimo savaitė

Lapkričio 18-24 dienomis vyksta Šiaurės-Pietų centro prie Europos Tarybos jau 21 – ąjį kartą inicijuojama Globalaus švietimo savaitė. Šių metų tema yra „Paskutinis klimato šauksmas!“, tad norima kiek įmanoma daugiau dėmesio renginiais bei iniciatyvomis skirti būtent klimatui ir su tuo susijusiomis problemomis.Viena iš vykdomų iniciatyvų yra „Veiksmo diena“,  kurios metu organizuojamos paskaitos  mokyklose su aplinkai draugiškų ir tvarių verslų atstovais ir lektoriais.

Lapkričio 21 dieną mūsų mokykloje svečiavosi ir paskaitą vedė įmonės „AUGA group“ atstovas. Jis pasakojo apie draugiško aplinkai verslą. AUGA group“ yra viena didžiausių Europoje vertikaliai integruotų ekologiško maisto bendrovių. Įmonių grupė ekologiškai sertifikuotose žemėse plėtoja tvarų, naujomis technologijomis paremtą žemės ūkio modelį. Tai viena didžiausių Europoje ekologiško maisto bendrovių, veikianti principu „nuo lauko iki lentynos“. Įmonių grupė dirba apie 38 000 ha ekologiškai sertifikuotų dirbamų žemių, kuriose vystomas tvarus, naujomis technologijomis paremtas žemės ūkio modelis, apimantis augalininkystę, gyvulininkystę, paukštininkystę ir grybų auginimą.Naudodama nuosavus ir kontraktuotus gamybinius pajėgumus, iš savo užaugintų žaliavų įmonė gamina platų ekologiškų produktų asortimentą galutiniam vartotojui bei tiekia žaliavinius produktus.

Mokiniai, dalyvaujantys ERASMUS+ projekte “The road to a sustainable life”, išklausė paskaitą, pažiūrėjo filmą apie įmonės veiklą, dalyvavo diskusijoje apie ekolologišką gyvenimo būdą bei pasivaišino įmonės “AUGA group” produktais.

Posted in: Be kategorijos