Erasmus+ programa – visada daugiau galimybių!

Ankstyvas šaltas lapkričio 23 dienos rytas. Trumpas skrydis į Varšuvą, persėdimas, dar vienas skrydis... Lėktuvas nusileido Lisabonoje, ir net nepastebėjai, kaip prabėgo septynios Erasmus+ projekto “On the road of sustainable life“ nuostabios dienos. Atrodo, tik vakar žiūrėjai pro autobuso langą, važiuodamas iš Portugalijos į Ispaniją ir galvodamas, kaipgi atrodo tas vaikas, kurio šeimoje teks gyventi visą savaitę, kaip aš su juo kalbėsiu, ar susikalbėsiu, kaip mane priims… Mintys keitėsi galvoje kaip vaizdai už autobuso lango. Pagaliau susitikimas įvyko ir… visai nebaisu! Ir tėvai, ir vaikai – kaip pas mus, kaip Lietuvoje… Po ilgos kelionės turėjome gražią šiltą dieną susipažinti, pailsėti ir pasiruošti intensyviai darbo savaitei. O paskui viskas vyko kaip kokiame nuotykių filme ar sapne!

Pirmą dieną- pažintis su nauja mokykla, įvairios pamokėlės, žaidimai, bandymas bendrauti, supratimas „kaip man reikalinga ta anglų kalba!!!“

Kitą dieną mūsų laukė ekskursija po Badachosą- Ispanijos miestą, kuriame svečiavomės, užsiėmimas muziejuje ir priėmimas merijoje bei atminimo dovanėlės.

Trečią dieną – išvyka į gamtą, pažintis su Ispanijos flora ir fauna bei apsilankymas saulės elektrinėje. Ar galėjau įsivaizduoti, kad yra tokie didžiuliai laukai, pristatyti panelių, kurios gali aprūpinti elektra didžiulį miestą!!!

Dar viena išvyka, šįkart kultūrinė. Susipažinome su ispanų ir portugalų istorija bei tradicijomis. Aplankytas IV amžiuje romėnų įkurtas Meridos miestas, dėl savo įspūdingumo kartais vadinamas Ispanijos Roma. Jame išlikusi pilis, granitinis romėnų tiltas, akvedukas, amfiteatro, šventyklų, mauzoliejų liekanos. Dėl šių vertingų istorinių objektų miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Sėdėdamas amfiteatro tribūnose, gali įsivaizduoti gladiatorių kovas… ir suprasti, kiek daug šiandien sužinojai.

Paskutinę dieną mokykloje vyko atsisveikinimo renginiai. Buvo daug ašarų… Guodė tik mintis, kad bendravimas tikrai tęsis.

Lapkričio 30-osios vakare mes jau namie. Tiek daug pamatėme ir dar daugiau sužinojome per tokią trumpą, bet labai įdomią kelionę. Susiradome naujų draugų, susipažinome su svetingos šalies istorija, ragavome tradicinių valgių, lankėmės muziejuose, klausėme paskaitėlių ir šiltai bendravome…daug daug bendravome…