,,Kalėdiniai susitikimai 2020“

2020-01-16 d. Vilniaus Tautinių Bendrijų Namuose (TBN) praėjo respublikiniai tautinių mažumų įstaigų, ugdančių mokinius rusų mokomąją kalba, ,,Kalėdiniai susitikimai 2020“. Muzikos mokytoja-metodininkė Tamara Tretjakova, bendradarbiaujant su TBN, septinta karta subūrė į šią gražią žiemos šventę rusų mokyklų meninius kolektyvus: Pabradės Žeimenos gimnazijos ansamblį ,,Kalinuška“ ir solistus (vadovė N.Lipinskaja), Lentvario Versmės gimnazijos rusų liaudies instrumentų ansamblius ,,Kolokolčiki“ ir ,,Tresčiotki“ (vad. I. Zaveckaja), Vilniaus darželio-mokyklos ,,Svajos“ folklorinį ansamblį ,,Rodničiok“ (vad. A. Nebolsina ir L.Semigrejeva), F. Skorinos (baltarusų) gimnazijos folklorinį ansamblį ,,Žavaronački“ (vad. V. Kovalčuk), Ateities mokyklos fleitistų ansamblį ir solistę (vad. N. Grudzinskienė, M. Presnova), Santaros progimnazijos folklorinį ansamblį ,,Riabinuška“ (vad. N. Levickienė), S. Kovalevskajos progimnazijos vokalinį ansamblį ,,Kolokolčiki“ (vad. S. Cvetkova), S. Kovalevskajos progimnazijos-gimnazijos folklorinį ansamblį ,,Veretionce“ (vad. S. Prokopovič). Mūsų mokykla atstovavo pradinių klasių ansamblis ,,Vesnuški“ (vad. T. Tretjakova) ir solistė Zlatoslava C. (vad. S. Zaderka), kuri vedė koncerto programą. Vilniaus Šv. Dvasios vienuolyno diakonas Michailas-Pabradės Žeimenos gimnazijos tikybos mokytojas ir Archangelo Michailo cerkvės t. Vladislavas papasakojo renginio dalyviams apie Kalėdas, šventės papročius ir iki pat koncerto pabaigos susidomėję, žiūrėjo visų dalyvių pasirodymus. TBN direktorė Alvyda Gedaminskienė rūpestingai paruošė vaikams saldumynus, vadovams padėkos raštus. Susitikimų pabaigoje dalyviai pagal tradiciją traukė iš kalėdinio maišo dovanas, kurias patys ir sudėjo į maišą prieš renginį. Mūsų mokyklos administracija – direktorė Svetlana Butautienė, pavaduotoja ugdymo reikalams Gražina Povilaitytė-Kosareva paruošė kolektyvų vadovams padėkos raštus, pasirūpino, kad renginio dalyviai – 127 mokiniai – neliktų be dovanų, kurias gavo kiekvienas vaikas, žaidžiant loterija.

Posted in: Be kategorijos