«NUO GAMTOS EKOLOGIJOS IKI SIELOS EKOLOGIJOS PANDEMIJOS METU»

Nuo 2021 gegužės 17 – 28 d.d. mokykloje vyko integruotos, tarp dalykinės chemijos (mokytoja A.Chodosovskaja) – biologijos (mokytoja A.Rymkienė) – rusų kalbos (mokytoja J.Rogožinskaja) – technologijos (mokytojai T. Charlap, A. Šumovič, J. Archipova) pamokos „Klimato kaita ir koronaviruso pandemija“.
Pamokos metu mokiniai aiškinosi, stebėjo, diskutavo dėl COVID-19 pandemijos. Susiklosčiusi situacija akivaizdžiai parodė, kokia pažeidžiama gali būti mūsų visuomenė, gamta ir ekonomika, kai patiriamas didelis sukrėtimas. Susidūrę su netikrumu ir daugialypiais iššūkiais, galime pasinaudoti tik vienintele perspektyvia galimybe – užtikrinti, kad kiekvienas mūsų priimtas sprendimas šiuo kritiniu laikotarpiu padėtų įgyvendinti mūsų socialinius ir tvarumo tikslus.
Aplinkosauginę patirtį vaikai perteikė savo meninės veiklos darbeliuose. Lauke ugdytiniai stebėjo bundančio pavasario reiškinius, aiškinosi, kokį žalą gamtai daro žmonės pandemijos laiku ir kaip tai pakeisti,  tyrinėjo, eksperimentavo. Mokiniai atliko praktinį darbą – rašė projektinės darbus, ruošė prezentacijas, darė gamtos fotosesijos ”Gamtos pabudimas pandemijos metu“ ir „Gamtos ekologija pandemijos metu“.
Gamta – mūsų visų buveinė, tad turime gyventi taip, kad čia būtų gera paukščiui ir gėlei, vabalėliui, medžiui, žuvytei, žmogui ir visiems visiems, ką galime sutikti mūsų Žemėje.