2022 m. kovo 14 d. prasidėjo Erasmus+ programos projekto „On the road to a sustainable life“  trijų dienų nuotolinis mobilumas, kuriame dalyvavo  Levo Karsavino mokyklos 4a ir 4b klasės mokiniai  su projekto kuratore Žana Rubinštein bei mokytojais  Viktorija Jegorenko, Jelena Archipova ir Aleksandru Šumovič. Prancūzų komanda pristatė dienos temą „Tvari Prancūzijos gamta ir kultūra“. Mokiniai peržiūrėjo prezentaciją ir susipažino su gamtos objektais bei kultūros pastatais. Mokiniams buvo išaiškinta, kodėl yra svarbu išsaugoti ekologiją. Vėliau vaikai palygino Prancūzijos ir Lietuvos svarbiausius bei žymiausius objektus ir su mokytojų pagalba sukūrė Lietuvos žymiausių vietovių prezentaciją. Mokiniai buvo labai laimingi, kadangi įgijo naujų žinių, turėjo progą parodyti savo kūrybiškumą ir lavinti užsienio kalbos bei komunikavimo įgūdžius.

Antra Erasmus+ projekto programos „On the road to a sustainable life“ virtualiojo mobilumo diena praėjo linksmai ir sklandžiai. Mokiniai pasisveikino, paklausė vieni kitų apie nuotaiką ir orus,  mėgstamiausias veiklas. Šios dienos tema –  „Senų daiktų naujas gyvenimas“. Prancūzų komanda pristatė video, kuriame parodė, kaip galima paversti senus daiktus naujais. Peržiūrėję medžiagą mokiniai gavo užduotį sukurti ir pristatyti puodkėlę. Darbas pagal galimybes turėjo būti atliktas naudojant antrines žaliavas. Mūsų mokyklos moksleiviai ruošdamiesi susitikimui jau buvo prisirinkę  senų  drabužių, taigi  pirmiausia kartu su mokytojomis sukarpė, vėliau iškirptas medžiagos atraižas  surūšiavo ir supynė servetėles, kurias galima naudoti virtuvėje. Savo darbelius mokiniai pristatė socialiniams partneriams. Ši diena, kaip ir pirmoji, vaikams labai patiko ir buvo tikrai naudinga. Vaikai ne tik sužinojo daug naujų dalykų, bet ir bendravo, kūrė bei lavino užsienio kalbos įgūdžius.

Trečia susitikimo diena praėjo kūrybingai ir informatyviai. Mobilumo organizatoriai-Prancūzijos mokiniai- mokė, kaip sukurti ekologišką gėlių vazoną, kurį vėliau galima įsodinti į žemę kartu su augalu. Po pristatymo vaikams buvo skirta užduotis iš senų nereikalingų popieriaus likučių pagaminti draugiškus aplinkai vazonus. Pagrindinis užduoties akcentas skirtas ekosistemai ir jos svarbai pasaulyje.  Taip pat buvo daug įvairių klausimų, susijusių su geografija, istorija, įžymybėmis ir ekosistemos landšaftu. Atliekant užduotis mokiniams teko ieškoti informacijos įvairiuose šaltiniuose.

Trečia diena

Visos trys nuotolinio mobilumo dienos kartu su socialiniais partneriais prabėgo greitai ir įdomiai. Mokiniai įgijo naujų žinių, ugdė kūrybiškumą, lavino bendravimo anglų  kalba įgūdžius. Mokiniai atsisveikino su partnerių komandomis, tačiau  Erasmus+ programos projektas  „On the road to a sustainable life“ tęsiasi, todėl vaikai ir mokytojai labai lauks naujų susitikimų.