Integruota anglų kalbos ir matematikos pamoka netradicinėje aplinkoje Tema: „Matavimo vienetai/Units of measurement“

Balandžio 15 d. Vilniaus TV bokšte 6b klasės mokiniai kartu su matematikos mokytoja Anna Mikelevič ir anglų kalbos mokytoja Marina Vaitekunene dalyvavo integruotoje anglų kalbos ir matematikos pamokoje „Matavimo vienetai/Units of measurement”. Mokiniai turėjo sukurti matematikos užduotis 6-ų klasių programai panaudojant pasisavintos informacijos apie Vilniaus TV bokštą duomenis: TV bokšto svoris su pamatais, aukštis, priestato svoris, pamato diametras, o taip pat bokšto pokyčiai priklausomai nuo temperatūros. Mokiniai pildė savo žodyną, susipažino su matavimo vienetų pavadinimais anglų kalba, skirtumais tarp senos rusiškos ir angliškos matavimo sistemos ir matų svoriais. Išsprendę papildomas užduotis anglų kalba, mokiniai kartu su matematikos mokytoja skaičiavo restorano „Paukščių takas“ kilimo plotą. Po atostogų anglų ir matematikos pamokose įvyko sukurtų užduočių pristatymas. Martin J. ir Maksim T. pristatė savo apžvalginės kelionės metu sukurtą užduotį: nusprendę apskaičiuoti restorano „Paukščių takas“ kilimo plotą, išmatavo vidinį perimetrą — 96 žingsniai, kiekvienas maždaug 0,95 m. Kiliminės dangos plotis – 2,5 m. Kiek kvadratinių metrų kiliminės dangos reikia restoranui, jei reikia pridėti 6 proc.?

Dėkojame mokiniams už nuoširdų darbą pamokoje. Tikimės, kad pamokų ciklas buvo naudingas visiems mokiniams, kurie neišvengiamai turės taikyti matematikos žinias savo moksle ir kasdienėse situacijose  bei nepamiršti anglų kalbos. Taigi, labai džiaugiamės, kad įvyko naudingas netradicinis matematikos ir anglų kalbos projektas, kuris įtraukė visus šeštokus ir jų mokytojus.

Matematikos ir ekonomikos mokytoja metodininkė Anna Mikelevič ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Marina Vaitekunene.