Традиции и праздничные дни

День знаний. На торжественной линейке обьявляется открытие нового учебного года.

Kasmet minima skirtingomis formomis, tačiau tikslas vienas — kuo daugiau sužinoti apie Europos šalis, jų kultūrą, kalbą, tradicijas, žmones, papročius…

Tradiciškai rengia mokinių taryba. Mokytojai nustebinami ir netradicinėmis mokinių vedamomis pamokomis, ir buvusių mokinių sveikinimais, ir kasmet vis kitokia iškilmingo koncerto programa.

Kasmetinė šventė, kurią organizuoja penktokams mokinių taryba. Šią dieną įvairiomis užduotimis ir išbandymais tikrinami penktokų įgūdžiai. Jei praeisi visas stoteles ir įveiksi visus išbandymus – būsi įšventintas į Vilniaus Levo Karsavino mokyklos mokinių būrį.

Tradicija tapo ir mokyklos stadione spalio pradžioje vykstanti sporto šventė. Joje  visos klasės dalyvauja estafetėse, futbolo, kvadrato, krepšinio, bėgimo varžybose. Pavasarį organizuojamos pradinių klasių mokinių ir jų tėvelių varžybos „Tėtis, mama ir aš“.

Minima kasmet spalio 4-ąją.  Gyvūnai yra mūsų draugai, pagalbininkai ir šeimos nariai. Jie  į kiekvieno žmogaus gyvenimą atneša daug džiaugsmo ir laimės. Pasaulinės gyvūnų dienos misija labai paprasta — pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas, padėkoti gyvūnams už jų meilę, prisirišimą, buvimą šalia mūsų, pagalbą. Paroda „Mano augintinis“, vykstanti mokyklos stadione, pritraukia  ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir aplinkinių namų gyventojus. Po pamokų mokiniai susirenka su savo augintiniais — katytėmis, šuniukais, žiurkėnais, ežiukais, jūrų kiaulytėmis. Neturintys gyvūnėlių jais pasigėri, o šeimininkai išdidžiai demonstruoja augintinių sugebėjimus.

Mokykloje minima Tolerancijos diena.  Įvairiomis formomis (klasės valandėlės, filmų peržiūra ir aptarimas, diskusijos, susitikimai, akcijos ir kt.) stengiamasi mažinti netolerancijos  apraiškas mokykloje ir už jos ribų.

Šiemet atšventęs 5-erių metų jubiliejų,  išaugo iš mokyklos renginio ,,marškinėlių‘‘ ir paskutiniais metais sulaukia svečių iš Vilniaus miesto mokyklų.

Prevenciniai renginiai, skirti kovai su žalingais įpročiais. Juos organizuoja mokyklos sveikatos priežiūros specialistė, socialinė pedagogė ir mokinių taryba. Renginyje aktyviai dalyvauja vyresnieji mokiniai.

Švenčiama gruodžio viduryje. Tądien vyksta netradicinės pamokos, lankomas mokyklos muziejus, o baigiamas renginys geriausių metų mokinių, mokytojų, aktyviausių klasių apdovanojimu. Visą savaitę vyksta Levo Karsavino gimimo metinių minėjimo renginiai.

Tradiciškai vyksta prieš didžiąsias metų šventes. Joje dalyvauja visa mokyklos bendruomenė. Paruoštas dovanėles mokinių atstovai įteikia vienišiems mikrorajono seneliams, vyksta į vaikų namus.

Vyksta naujametinis mokyklos puošimo konkursas, kalėdinė maisto mugė, karnavalai, netradicinės pamokos, kalėdinių puokščių ir rankdarbių  paroda.

Užgavėnių šventė mokykloje. Gaminamos kaukės, kepami blynai, skamba juokas ir dainos, deginama Morė.

Mokytojų iniciatyva organizuojamos pilietinės akcijos, įvairiomis formomis, raginama prisiminti Lietuvai svarbias datas.

Jos laukia ir dideli, ir maži, nes vyksta įvairūs konkursai, veikia Valentino dienos paštas.

Šventė, kuri palieka itin gražius prisiminimus, kelia džiugią nuotaiką. Mokiniai net tik skatinami prisiminti ir išbandyti įvairius amatus, bet ir mokomi verslumo pagrindų.

Visą savaitę vyksta akcijos, konkursai, popietės, parodos, trumpalaikiai projektai.

Skirta kovai prieš patyčias. Vyksta teminės valandėlės, kūrybinės dirbtuvės, įvairios akcijos.

Gegužės mėnesį per dvi dienas mokiniai parodo, ko išmoko per metus, stengiasi pritraukti naujų narių.

Mokiniai į šventę kviečia savo mamytes, močiutes, sveikina jas koncertu ir įteikia pačių paruoštas dovanėles.

Pirmokai atsisveikina su abėcėle balandžio pabaigoje, pasidžiaugia savo pirmųjų mokslo metų rezultatais.